گانودرما

تاثير قارچ گانودرما بر پيسي

گانودرما لوسیدوم گونه ای از قارچ هاست  که از طرف شرکت های آرایشی و بهداشتی و مراقبتی به دلیل خواص آن بر پوست مورد توجه  قرار گرفته است. خواص قارچ گانودرما برای پیسی و درمان این بیماری باعث شده تا شرکت های بهداشتی از آن در محصولات خود استفاده کنند وتوسط خیلی از مردم در شرق آسیا و مناطقی که از خواص قارچ گانودرما برای پیسی آشنایی دارند به طور سنتی مورد استفاده قرار بگیرد. به دلیل محدود بودن رویش این قارچ  به مناطق خاصی در جهان، تاثیر قارچ گانودرما بر پیسی و دیگر بیماری ها آن چنان شناخته شده نیست.

خواص قارچ گانودرما برای پیسی

خواص قارچ گانودرما برای پیسی

قارچ گانودرما چیست؟

قارچ گانودرما با نام علمی گانودرما لوسیدوم و نام های محلی لینگژی در چین و ریشی در ژاپن شناخته شده است. این قارچ از حدود ۲۰۰۰ سال پیش در شرق دور برای درمان بیماری ها و تقویت و سلامتی بدن مورد استفاده قرار می گرفته است. طعم مطلوبی ندارد و معمولا در چای و دمنوش ها اضافه می شده و به طور خام مورد استفاده قرار نمی گرفته است. رنگی قرمز متمایل به قهوه ای دارد و معمولا روی تنه ی درختان پوسیده یا درختان در حال مرگ می روید. در طول قرن ها بسیاری از مردم برای داشتن پوستی سالم تر، از محصولات طبیعی و ارگانیک بهره می برده اند. امروزه این محصولات طبیعی در بسیاری از محصولات آرایشی استفاده می شود تا دغدغه های مردم را برای پوستی سالم برطرف کنند. با وجود استفاده ی گسترده از محصولات طبیعی، کشف یک ماده ی بیولوژیکی که تاثیر مطلوب و دلخواه ما را ایجاد کند به یک چالش تبدیل شده است. تاثیر قارچ گانودرما بر پیسی در آزمایشگاه ها مورد مطالعه قرار گرفته است.  در این مقاله می خواهم به خواص قارچ گانودرما برای پیسی اشاره کنیم.

پیسی چیست؟

ملانین رنگدانه ایست تیره، که از اسید آمینه ی تیروزین مشتق شده است و مسئول ایجاد رنگ در پوست و مو است. کاهش رنگدانه های پوستی در هر قسمت بدن منجر به سفید شدن آن قسمت می شود. پیسی نتیجه ی اختلال سلول هایی است که وظیفه ی تولید رنگدانه ها را بر عهده دارند. این اختلال باعث لکه های سفید بر پوست می شود. این بیماری واگیر دار نیست و صرفا یک بیماری است که خود بیمار را درگیر می کند.گرچه این بیماری هیچ تاثیری جز تغییر رنگدانه ها بر بدن ایجاد نمی کند و تهدیدی جدی برای سلامتی نیست. خواص قارچ گانودرما برای پیسی باعث شده تا از این قارچ در محصولات بهداشتی و مراقبتی پوستی استفاده شود.

تخریب ملانوسیت ها، موجب نبود رنگدانه و سفید شدن نواحی آسیب دیده ی پوست می شود.

تخریب ملانوسیت ها، موجب نبود رنگدانه و سفید شدن نواحی آسیب دیده ی پوست می شود.

گانودرما از دو کلمه ی یونانی گانو به معنی روشنایی و درما به معنی پوست گرفته شده است. بی شک این ماده با خاصیت یک دست و روشن کنندگی پوست در بسیاری از محصولات مراقبت از پوست و آرایشی مورد استفاده قرار گرفته است. خاصیت یک دست کنندگی پوست و روشن کنندگی این قارچ به دلیل کم بودن سمیت سلولی و تاثیر روشن کننده ی قوی در ماده ی جی. لوسیدوم موجود در این قارچ است. مصرف قارچ گانودرما و پیسی و درمان آن رابطه ی مستقیم  دارد.

ملانین و رنگدانه های موجود بر پوست نقش مهم و اساسی را در مراقبت از پوست در مقابل آسیب های بیرونی از جمله اشعه ی فرابنفش، گرما و تابش های خورشیدی ایجاد میکنند و تعیین کننده ی اصلی تنوع رنگ پوست هستند.  مقدار سطح ملانین ها مستقیما با فعالیت های تریزون در ارتباط است. بازدارنده ها و کند کننده های فعالیت تریزون باعث روشن شدن پوست انسان می‌شوند.

 

تاثیر و خواص قارچ گانودرما برای پیسی چیست؟

خواص قارچ گانودرما برای پیسی توسط گروهی محقق کره ای در یک مطالعه ی تحقیقاتی مورد آزمایش قرار گرفته بود. آنها به این نتیجه رسیدند که عناصر موجود در قارچ گانودرما باعث گردش سلول های ملانوما شده و فعالیت های تریزون را کاهش می دهد.

علت بیماری پیسی هنوز مشخص نیست اما دانشمندان اظهار می‌کنند افراد به دلیل اختلالات روانی یا یک بیماری خود ایمنی که در آن بدن با تولید آنتی بادی هایی که به ملانوسیت ها ( سلول های تشکیل دهنده ی رنگدانه) حمله میکنند دچار بیماری پیسی می‌شوند. از خواص قارچ گانودرما برای پیسی این است که با دارا بودن اسید گانودرمیک سیستم ایمنی بدن را تقویت نموده. از آنجایی که پیسی ممکن است نتیجه ی یک بیماری که در آن بدن آنتی بادی تولید میکند باشد، با تقویت سیستم ایمنی، بدن میتواند از افزایش تخریب ملانین ها یا همان رنگدانه های پوستی جلوگیری کند. گانودرما باعث تحریک سلول هایی که مسئولیت تولید رنگدانه ها در بدن را دارند می شود.

بعد از چه مدت می توان خواص قارچ گانودرما بر پیسی را مشاهده کرد؟

با مصرف گانودرما ظرف مدت چند ماه سلولهای تخریب شده جایگزین سلول های نو شده و باعث یکدست شدن و همرنگ شدن پوست میشود. از عوامل تاثیر گذار بر خواص قارچ گانودرما برای پیسی میتوان به شدت تخریب رنگدانه ها روی پوستی و سن اشاره کرد. یعنی تاثیر قارچ گانودرما بر پیسی بسته به شرایط متغیر است و یک بیمار گاها باید مدت طولانی تری از قارچ گانودرما استفاده کند تا نتیجه ی مطلوب را ببیند.  قارچ گانودرما قارچی موثر برای درمان اغلب بیماری های پوستی است و  با دارا بودن تری تپین ها و بتاگلوکان ها از ایجاد حساسیت جلوگیری کرده کبد را پاکسازی کرده و سم زدایی میکند. از آنجایی که ممکن است بیماری پیسی به دلیل اختلالات روانی به وجود آمده باشد, قارچ گانودرما با دارا بودن ماده ای آرامش بخش باعث آرامش اعصاب و روان شده و اختلالات عصبی را درمان می کند. نداشتن استرس و اضطراب و قوی نگه داشتن سیستم ایمنی بدن تاثیر قارچ گانودرما بر پیسی را چند برابر می کند. این قارچ خواص بسیار زیادی دارد و به طور سنتی و در طی سالیان سال برای درمان بیماری های بسیاری استفاده می شده است و خواص قارچ گانودرما برای پیسی فقط گوشه ای از تاثیرات بی نظیر این قارچ بر بدن انسان است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *