گانودرما

تاثير قارچ گانودرما بر درمان ديابت

تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت بر مردم شرق آسیا پوشیده نبوده و همیشه به صورت دمنوش یا خوراکی مورد استفاده آن مردمان بوده است. دو بیماری که قارچ گانودرما می تواند به طور معجزه آسایی درمان کند دیابت و سرطان هستند، دو مورد از جدی ترین و همه گیر ترین بیماری ها در جهان.

قارچ گانودرما که نام علمی آن Ganoderma Lucidum است جز گونه قارچ های قرمز است و در گروه گیاهان دارویی قرار دارد. این قارچ ارزش درمانی و تغذیه ای بسیار زیادی دارد یکی از کامل‌ترین مواد غذایی در طبیعت است. این قارچ بیش از ۲۰۰۰ سال است که در چین برای مسائل درمانی از آن استفاده می‌شود و چینی‌ها به آن Lingzhi می‌گویند. گانودرما در چین به نمادی از سلامتی و طول عمر تبدیل شده است و به آن اکثیر جوانی نیز می‌گویند. در زمان بسیار دور گانودرما در دسترس مردم عادی قرار نداشت و مخصوص پادشاهان بود. اما خوشبختانه امروزه این قارچ سلامتی بخش در اکثر کشورها در دسترس عموم مردم قرار گرفته و بسیاری از مردم از آن برای درمان بیماری های خود از آن استفاده می‌کنند.

تاثير قارچ گانودرما بر روی دیابت نوع یک و دیابت نوع دو

همانطور که می‌دانید دیابت یا بیماری قند خون بالا انواع مختلفی دارد که اصلی‌ترین انواع‌ آن دیابت نوع یک و دیابت نوع دو هستند. دیابت نوع یک به علت کاهش توان بدن در تولید انسولین به وجود می‌آید و دیابت نوع دو به علت کاهش جذب و تاثیر انسولین در بدن اتفاق می‌افتد.

قارچ گانودرما تاثیر بسیار زیادی بر روی دیابت نوع یک و نوع دو دارد، بگذارید به تاثیر قارچ گانودرما بر این دو نوع دیابت نگاهی بیندازیم:

از جمله خواص قارچ گانودرما بر دیابت می‌توان به کاهش غلظت گلوکز در خون اشاره کرد. از دلایل اصلی بیماری دیابت عدم تولید انسولین توسط غده ی پانکراس یا لوزالمعده است. دیابت یا قند خون زمانی تبدیل به یک بیماری می شود که انسولین کافی توسط غده لوزالمعده ترشح نشود تا وارد خون شود. بدون انسولین گلوکز در خون باقی مانده و انرژی لازم بدن را تامین نمی کند. قارچ گانودرما با تحریک غده ی لوزالمعده موجب افزایش تولید انسولین در خون شده. با جریان یافتن انسولین گلوکز اضافی جذب شده و مورد مصرف اندام های بدن قرار می گیرد و به این ترتیب قند خون کاهش می یابد.

اتفاقی که در دیابت نوع دو نیز رخ می‌دهد این است که انسولین در بدن تولید می‌شود، قند هم در خون وجود دارد اما سلول‌های بدن توانایی جذب و سوزاندن قند را علیرغم وجود انسولین در خون ندارند. قارچ گانودرما توانایی اتصال بین سلول‌های بدن و انسولین را افزایش می‌دهد و این مشکل رو برطرف می‌کند و این امر باعث کاهش قند خون می‌شود.

مزایای قارچ گانودرما برای دیابت، قارچی سم زدا

بیماران دیابتی از طریق مصرف داروهای شیمیایی می توانند بیماری خود را کنترل کنند اما باید در نظر داشت که این داروها هیچگاه درمان صد در صدی را در پی ندارند و بیمار باید تا سالیان سال این داروها را مصرف کند. داروهای شیمیایی برای درمان دیابت خود در دراز مدت موجب مشکلات و بیماری‌های جدی در بدن می‌شوند. یکی از نگران کننده‌ترین آنها تصلب شرائین بوده با خطر سکته‌های قلبی و مغزی و دیگری هم تداخل با عملکرد متابولیسم بدن و ایجاد چاقی در بیمار. خیلی اوقات شاهد بیماران دیابتی‌ای بوده‌ایم که با مصرف داروهای شیمیایی برای درمان بیماری خود دچار عارضه‌های کلیوی و دیگر بیماری‌ها شده‌اند. قارچ گانودرما متابولیسم بدن را کنترل کرده و اثرات جانبی داروهای شیمیایی که مورد استفاده بیماران دیابتی قرار می‌گیرد را کاهش داده و باعث سرزندگی و نشاط آنها می‌شود و بیماران شادابی خود را دوباره به دست می‌آورند و هم چون گذشته می‌توانند بدون خستگی کارهای روزمره خود را انجام دهند.

مطالعات انجام شده بر خواص قارچ گانودرما بر دیابت

 

در زیر به شواهدی که تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت را نشان می‌دهند اشاره شده است:

طبق تحقیقات انجام شده توسط پژوهشگران در دانشگاه چینی هنگ کنگ، قارچ گانودرما حاوی آنزیم‌های است که موجب کاهش قند خون می‌شود. برای این مطالعه تحقیقاتی که در سال ۲۰۰۹ منتشر شده بود، حدود ۰/۳ گرم عصاره قارچ گانودرما را به مدت یک ماه به تعدادی موش داده شد. ظرف تنها یک هفته مقدار گلوکز خون موش ها به مقدار کمی کاهش پیدا کرد.

در مطالعه دیگری در دانشگاه UNINOVE برزیل، آزمایشی توسطی گروهی پژوهشگر انجام شد تا تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت را مشاهده کنند. در این آزمایش تعدادی موش را به چند دسته تقسیم کردند و به یک دسته از آنها قارچ گانودرما به مدت سی روز داده شد. پس از سی روز، آزمایشات تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت را موثر نشان داده و مقدار دیابت به طور تدریجی در دسته موش‌هایی که قارچ گانودرما را دریافت کرده بودند، کاهش یافته بود و پژوهشگران به این نتیجه رسیدند که قارچ گانودرما برای درمان دیابت موثر است و باعث بهبود سلامت بدن می شود.

نتایج این تحقیقات و دیگر تحقیقات انجام شده در این زمینه راه را برای درمان بیماری‌ها جدی با مواد طبیعی خوراکی باز کرده است. از دیگر خواص قارچ گانودرما بر دیابت می‌توان به بازگشت انرژی و شور نشاط در بدن نام برد. کسانی که دچار بیماری دیابت می‌شوند دچار سرگیجه و خستگی‌های مکرر و مفرط شده و همه اینها به دلیل گلوکز و قندی است که در رگهای خونی مانده و جذب و به کار گرفته در اندام‌ها نمی‌شوند در نتیجه بدن انرژی لازم خود را برای انجام فعالیت‌ها دست نمی‌آورد.

از دیگر فواید قارچ گانودرما در دیابت می‌توان به محو کردن لکه‌هایی تیره بر روی پا اشاره کرد. کسانی که به دلیل دیابت دچار لکه‌های بر روی پا خود می‌شوند با مصرف مرتب گانودرما می‌توانند این لکه‌ها را از بین برده.

بیمار مشاهده شده در تصویر زیر مبتلا به بیماری دیابت به مدت ۱۰ سال بوده است، او حس لامسه را در پاهای خود را از دست داده بود و مبتلا به سندرم پای دیابتی شده بود. در سال ۲۰۱۳ زخم‌های بسیار بزرگی در پاشنه پای بیمار ایجاد شده بودند و هم چنان در حال رشد کردند بودند و درمان نمی‌شدند. آزمایش سونوگرافی داپلر روی پاشنه پای بیمار انجام شد تا جریان خون در شریان‌های پا مورد بررسی قرار گیرد. رگ‌های خونی به شدت تخریب شده بودند و مانع جریان خون در پا شده بودند. بیمار بعد از مشورت و مراجعه به پزشک تحت درمان با قارچ گانودرما برای بهبود وضعیت خود قرار گرفته بود و بعد از مصرف سه ماهه قارچ گانودرما زخم‌های او به کلی بهبود یافته بودند و حس لامسه به پاهای او بازگشته بود.

شاید بهترین تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت و افراد دیابتی می‌تواند این باشد که آنها قادر خواهند بود تا طعم شیرین میوه‌ها و شیرینی‌های خوشمزه را دوباره و هر زمان که بخواهند بچشند.

درست است که تاثیر قارچ گانودرما بر دیابت فراوان و اثر بخش است اما پیشنهاد می‌شود قبل از جایگزینی با داروهای فعلی خود و استفاده از آن با پزشک خود مشورت کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *